към началната страница psihologia.net
Сайт на преподаватели и възпитаници от специалност "Психология" в СУ

Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   ТърсенеТърсене   ПотребителиПотребители   Потребителски групиПотребителски групи   Регистрирайте сеРегистрирайте се 
 Профилпрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход   лични страници на възпитанициЛични страници

Помощ! От 2 години пия Деанксит!
Иди на страница 1, 2, 3, 4  Следваща

Създайте нова тема   Напишете отговор    psihologia.net Форуми -> Психиатри
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
Стела
Гост

Потребителски групи: Нула

МнениеПуснато на: 26 Юни 2008 21:37:11    Заглавие: Помощ! От 2 години пия Деанксит! Отговорете с цитат

Здравейте! Преди 4-5 години проведох лечение със Сероксат, скоро след което повторих лечението поради влошаване на състоянието след първото спиране. Лекувах паническа атака и депресия. Няколко месеца след повторното лечение със Сероксат отново започнаха пристъпите. Този път обаче не отидох при психиатър, а при невролог, който ми изписа Деанксит. И така вече 2 години го пия, като преди една година направих опит да го спра - изведнъж, рязко. И само след няколко дни ми се появи световъртеж, но толкова силен, че не можех да ходя сама. Убедена бях, че е от рязкото спиране на лекарството и го започнах отново. До 1 седмица световъртежа ми изчезна. След няколко месеца направих безуспешен опит да спра Деанксита бавно и постепенно, но не се получи - пристъпите зачестиха. В момента положението ми е още по-трагично, защото прибавих и ежедневно приемане на Лексотан. Отчаяна съм. Мисля, че съм привикнала до такава степен, че никога няма да мога да спра тези лекарства...а те всъщност вече не ми действат. Към кого да се обърна...незнам...
Върнете се в началото
Петър Вълчанов

Местожителство: Варна
Потребителски групи: 
[ Психиатри ]

МнениеПуснато на: 27 Юни 2008 7:07:05    Заглавие: Отговорете с цитат

Към психиатър може би...
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя Yahoo Messenger
лилит 77
Гост

МнениеПуснато на: 27 Юни 2008 12:45:50    Заглавие: Отговорете с цитат

Аз го пих повече от 4 години и то защото също неможех да го спра ноо сега ми се наложи и трябваше понеже ми го забраниха 2 месеца бях на легло със световъртеж не можех да отида до тоалетната добре че имаше кой да ми помага Тва лекарство много ми помогна но доиде момент в които хем не деиства хем не може да се спре ужас е Аз пиех постоянно валидол и атаракс сега съм по -добре нямам световъртеж но пък имам пак силна депресия и нервност Решила съм никакаъв деанксит вече Отиди при опите психиатър и с негова помощт и мнооого воля ще го откажеш Лексотана на мен след 2 дена пиене почва да ме напряга много кат му мине ефекта от него ти е зле Спри го изчакаи да се изистиш и ще се пооспокоиш Ако имаш други въпроси питаи аз съм тъй от 7 години някъде
Върнете се в началото
Стела
Гост

МнениеПуснато на: 27 Юни 2008 13:19:42    Заглавие: Отговорете с цитат

Записах час при психиатър за понеделник. Сутринта тръгнах за работа, минах 20 метра и се върнах, тъй като не можех да ходя от световъртеж. Като мине прегледа ще разкажа.
Върнете се в началото
Стела
Гост

МнениеПуснато на: 30 Юни 2008 23:43:04    Заглавие: Отговорете с цитат

Психиатърът ми изписа Рексетин - антидепресант. В листовката пише, че не трябва да се пие с МАО-инхибитори и да се започне най-малко 14 дни след спирането на МАО-инхибитори. Нали Деанксита, който пих до днес не е МАО-инхибитор? Защото от утре т.е. вече днес сутринта започвам да пия новото лекарство.
Върнете се в началото
Виктор Господинов

МнениеПуснато на: 22 Юли 2008 12:04:36    Заглавие: Отговорете с цитат

защо не си попитала психиатъра си какво представлява лекарството, което приемаш? обяснила ли си му как се чувстваш, какво си приемала досега? а деанкситът не е МАО-инхибитор. съдържа Мелитрацен и Флупентиксол.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Гост

МнениеПуснато на: 13 Апр 2009 10:59:13    Заглавие: Отговорете с цитат

Здравейте,аз също пия денаксит от 2 месеца. В началото като че ли имаше ефект,а сега пак изпадам в депресия и панически страх от това да остана сама и да не ми се случи нещо.Мислех че всичко ще отмине но нестава.Продължавам да се затварям в себе си...незнам към кога да се обърна защото съм едва на 19 години.Какво да правя?Моля ви помогнете ми
Върнете се в началото
Владо Наков

Местожителство: Sofia
Потребителски групи: 
[ Психиатри ]

МнениеПуснато на: 14 Апр 2009 21:02:28    Заглавие: честито на позналите! Отговорете с цитат

вижте листовката!

какво пише под рексетин?
пароксетин!

а под сероксат?
я!
пак пароксетин!

ПС - попитайте защо не ви обясняват тази "малка" подробност?
Петър Вълчанов

Местожителство: Варна
Потребителски групи: 
[ Психиатри ]

МнениеПуснато на: 15 Апр 2009 11:10:57    Заглавие: Отговорете с цитат

Zashtoto razlichnite firmi proizvejdat lekarstvoto s razlichna prechistenost. Pone tova mi kazaha na men, kato se interesuvah...
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя Yahoo Messenger
Рени
Гост

МнениеПуснато на: 14 Авг 2009 14:35:22    Заглавие: Отговорете с цитат

Няма какво да се заблуждаваме,че лекарствата ще ни излекуват депресията или паническите атаки.Всичко е само временно,след което тревожните симптоми ни връхлитат с пълна сила,особено при стресови ситуации а в наше време те са почти ежедневие.От личен опит зная,че от това отърване няма.Вече 16 години се опитвам да изляза от това състояние,но уви ....Така,че по - добре пробвайте нещо по безобидно за облекчаване на оплакванията.Така поне няма да си товарите черния дроб с разни медикаменти.Желая ви успех.
Върнете се в началото
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    psihologia.net Форуми -> Психиатри Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Иди на страница 1, 2, 3, 4  Следваща
Страница 1 от 4

Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети