към началната страница psihologia.net
Сайт на преподаватели и възпитаници от специалност "Психология" в СУ

Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   ТърсенеТърсене   ПотребителиПотребители   Потребителски групиПотребителски групи   Регистрирайте сеРегистрирайте се 
 Профилпрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход   лични страници на възпитанициЛични страници

Хомосексуализъм
Иди на страница 1, 2, 3 ... 16, 17, 18  Следваща

Създайте нова тема   Напишете отговор    psihologia.net Форуми -> Психология - научни дискусии
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
Chimeros
Гост

Потребителски групи: Нула

МнениеПуснато на: 28 Мар 2004 15:42:12    Заглавие: Хомосексуализъм Отговорете с цитат

Смятам, че това е един интересен и може би сложен "проблем", който се надявам да намери място в този форум, както и да предизвика интерес. За хомосексуализма е говорено и писано може би много, ала когато човек се сблъска с това явление в реалния живот, научните теории и постановки невинаги са адекватни. Надявам се да има хора, посещаващи този форум, които проявяват интерес от предложената от мен тема.
Върнете се в началото
М.ЙОРДАНОВА
Гост

МнениеПуснато на: 21 Юни 2004 14:38:37    Заглавие: хомосексуализъм Отговорете с цитат

Майка съм на 23 годишен хомосексуалист. За мен този факт е трагедия.Когато разбрах този факт изгубих всички надежди и мечти за бъдещето - моето и това на сина ми. Моля, ако някой от участниците във форума познава специалист, който се е занимавал с този проблем, да ми пише на е-mail maya56@mail.bg. Ако познавате човек, който се е отървал от тази мъртва хватка, моля Ви свържете ме с него. Предварително благодаря.
Върнете се в началото
Kalin Yanev

Местожителство: София
Потребителски групи: 
[ Администратори ]
[ Випускници - психолози от СУ ]
[ Докторанти ]
[ новини ]
[ семинар "Соционика" ]
[ Студенти випуск 2002 г. ]

МнениеПуснато на: 23 Юни 2004 9:13:55    Заглавие: Отговорете с цитат

Здравейте, да си призная, мисля, че мога да разбера болката ви. Обаче по принцип сме свикнали да не мислим хомосексуализма като мъртва хватка или проблем, който да се лекува... изобщо като проблем. Каква е причината надеждите ви за бъдещето да са толкова - как да кажа - обвързани с и може би обвързващи бъдещето на 23-годишния ви син?
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
Владислава Маринова

Потребителски групи: 
[ Колеги психолози ]

МнениеПуснато на: 24 Юни 2004 8:42:18    Заглавие: Животът продължава Отговорете с цитат

Здравейте, госпожо Йорданова!

Защо толкова песимистично сте настроена за бъдещето? Мисля че ако самата Вие свикнете с мисълта и престанете да гледате на ситуацията като на дълбока дупка, от която няма измъкване, нещата далеч няма да са в такива черни краски.
Няма ли да ви е по-добре и на двамата /Вие и детето Ви/, ако търсите някакъв терапевтичен изход, а в същото време да се разбирате и уважавате мнението взаимно, така че ако един ден всичките ви "опити" за влизане в правият път се окажат напразни, това да не довежда до някакави депресии и още по-песимистични настроения?
Освен това г-жо, мисля си че в ситуация, в която Вашият син / не го пожелавам/ има някакъв здравословен проблем, неговите предпочитания съвсем няма да стоят на дневен ред за Вас.
Да не говорим че има страни, които одавна са приели този тип взаимоотношения между хората, и това не се смята за трагедия, а за нещо нормално. Вероято ще ми отговорите, че ние живеем в България и че сме доста далеч от тези страни. Да, обаче: държавата ни за добро или лошо се намира в Европа, така че рано или късно и тук ще станат модерни западният манталитет и разкрепостеност. Освен това, с риск да ви засегна, този проблем може да е бил изключително голям преди десетина години, но от тогава насам нещата доста са се променили.
И в крайна сметка, ако вашият син има талант и способности, които да му помагат да се развива в дадена област от живота, какво изобщо значение имат неговите сексуални ориентации. Докога с това мислене - да се съди за човек по неговият външен вид и предпочитания, а не по неговите способности.
Мисля си, г-жо Йорданова, че Вашият син тепърва навлиза в живота и ще има много голяма нужда от Вас, така че може би най-доброто което може да направите е да бъдете негов приятел и поддръжник, а не негов критик.

Искам да подчертая, че това е лично мое мнение по въпроса и да се извиня, ако съм прекрачила границата на допустимото. Което не означава, че становището ми може да търпи корекции.

Поздрави и успех, независимо от това кой изход ще изберете!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
eeYORe
Гост

МнениеПуснато на: 12 Юли 2004 14:37:12    Заглавие: Отговорете с цитат

Абе да си имаме извиненията ама хомосексуализма е гомяяям проблем. Мога да си пиша с часове ама основно:
1. това е аномалия и трябва да се лекува не толерира - а вместо това си щъкат насам натам и се интегрират къде ли не - аиде от утре и деца да си осиновяват
2. ако някой види две крави или две кучета или две каквото и да е да се е**т да ми каже - и после ми кажете "Ама то е естественоо.. ама то не знам си какво"
3. жал ми е за такива хора но не мисля, че трябва така смело да им се дава път нявсякъде - най-лошото е, че бидейки малцинство се набутват навсякъде неимоверно лесно и в скоро време ще бъдем зависими от хора със сериозно психични и не само проблеми.

някои ще сметнат мнението ми за радикално.. ама да се ограничават му е майката и да се лекуват. Не може иначе.
Върнете се в началото
христина русева
Гост

МнениеПуснато на: 12 Юли 2004 21:42:03    Заглавие: Отговорете с цитат

само един въпрос имам към eeYORE: познаваш ли някой хомосексуалист, имам пред вид някой, с когото общуваш (или бягаш от тези болни да не те заразят)?

провокира ме просто с "радикалното" си мнение (което не прави впечатление на много радикално в държава като нашата, където е поддържано от мнозинството, но определено прави впечатление и звучи странно във форум по психология ).

ако не - едва ли има смисъл да споря с теб, разбираш...
Върнете се в началото
Stoyan Novakov

Потребителски групи: 
[ Администратори ]
[ Випускници - психолози от СУ ]
[ семинар "Соционика" ]
[ Студенти випуск 2004 г. ]

МнениеПуснато на: 12 Юли 2004 22:27:37    Заглавие: Отговорете с цитат

Ами това са пълни глупости: как може да твърди някой, че хомосексуализмът бил аномалия (като казваш нещо - аргументирай се, иначе все едно си някое журналистче) - аномалия от какво - от статистиката???, от стереотипа??? от представата за идеалната личност??? как дефинираш "аномалия"? Мнението не е радикално, а брутално и жалко, че излиза от устата на психолог...
Върнете се в началото
Владислава Маринова

Потребителски групи: 
[ Колеги психолози ]

МнениеПуснато на: 13 Юли 2004 8:24:47    Заглавие: Отговорете с цитат

Ще си намразя професията, не така! Как изобщо може да ти хрумне че това е мнение на психолог?
Върнете се в началото
Svelte

Местожителство: Sofia

МнениеПуснато на: 18 Юли 2004 16:30:17    Заглавие: Отговорете с цитат

kakwi sa tiq gluposti? az poznawam dwama homoseksualisti. ne mislq 4e towa e anomaliq.zwu4i ujasno!!!!kakwo razbira6 ti pod anomaliq a? horata sa si mnogo mili i wnimatelni.e wqrno si e 4e dosta si prili4at s nas jenite(kato primer moga da poso4a IQ testowete-te polu4awat naj-wisoki rezultati po werbalnata 4ast to4no kato nas). ne moga da razbera za6to mujete ne wuzpriemat tezi hora-mnogo 4esto 4uwam ot tqh 4e homoseksualizma e ne6to"gnusno i ujasno",4e biha gi naranili fizi4eski i da ne kazwam kakwi o6te absoljutni gluposti.moje li nqkoj da mi otgowori za6to mujete ne wuzpriemat homoseksualistite?
христина русева
Гост

МнениеПуснато на: 18 Юли 2004 21:03:36    Заглавие: Отговорете с цитат

от страх и несигурност струва ми се.

интересен въпрос е защо жените, по-точно майки на мъже хомосексуалисти не го приемат, сякаш висша цел в живота на синовете им трябва да бъде не щастието, а размножаването. не мога да разбера това въпрос на инстинкт ли е или на интелект.

На г-жа Йорданова мога да кажа със сигурност, че бъдещето на сина и не е застрашено от факта, че е хомосексуалист, но щастието му е застрашено от самата нея, ако продължи да приема сексуалността му като "трагедия". Синът Ви ви обича и затова Ви е разкрил най-съкровеното от себе си, обичайте го и Вие и обичайте него наистина, а не идеята си за "нормален син" (това е термин на една друга майка като вас, която наскоро разбра за хомосексуалността на сина си, мой много добър приятел). Това е един от моментите в живота му, когато той има най-голяма нужда от Вас и подкрепата Ви и увереността в любовта Ви към него. Тези хора имат трудната съдба да са различни в един свят, който мрази различието и именно чрез омразата утвърждава себе си ( сякаш в това да си средностатистически "нормален "човек има нещо толкова велико). Някои успяват да се отскубнат от този предразсъдък. А ако една майка не успее и приема сина си с общи предразсъдъци вместо със собствената си любов, това е наистина трагедия.
Върнете се в началото
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    psihologia.net Форуми -> Психология - научни дискусии Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Иди на страница 1, 2, 3 ... 16, 17, 18  Следваща
Страница 1 от 18

Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети