към началната страница psihologia.net
Сайт на преподаватели и възпитаници от специалност "Психология" в СУ

Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   ТърсенеТърсене   ПотребителиПотребители   Потребителски групиПотребителски групи   Регистрирайте сеРегистрирайте се 
 Профилпрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход   лични страници на възпитанициЛични страници

Паранормалното

Създайте нова тема   Напишете отговор    psihologia.net Форуми -> ... и всичко останало
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
Светослав Попгеоргиев

Местожителство: В жестоката реалност !
Потребителски групи: Нула

МнениеПуснато на: 29 Май 2006 11:01:22    Заглавие: Паранормалното Отговорете с цитат

Във вестника пишеше,че две братчета на 5-6 години викали дама Пика в банята в Америка..ии направили всичко както трябва...намазали огледалото с кръв начертали знака на Сатаната онази звезда ( или пентаграм де да знам ) ...и произнесли 3 пъти "дама Пика" ..тогава се появил некъф образ-профил ии след тази нощ едно от децата било в кома 3 месеца а другото било супер стресирано..и е разказало за нея...

Таа въпроса ми е вярвате ли в т'ва..?

Тази тема я видях в един форум и ми се стори интересна та искам да цитирам едно момиче:

"И ние тъй я викахме и също имаше такова "поверие", че ако си дама пика на теб нищо няма да ти направи. Спомням си на един лагер едни момичета от другия клас я бяха викали (2-ри, 3-ти клас някъде сме били) и твърдяха, че на огледалото им в банята (където я бяха викали) се появило някакво джудже... след като девойчетата изхвърчаха от там с писъци и отказаха да спят в стаята се наложи учителката да развали магията След това всички твърдяха, че още виждали очертанията на "джуджето", ама аз нищо не видях Та въпросната учителка, дето се беше много ядосала на тези глупости взе, че изхвърли картата (дама Пика), с която я бяха викали в кошчето в нашата стая... и ние тричките цяла вечер си повтаряхме "Това са глупости. Това са глупости.", ама вечерта ходехме 3 заедно до банята, щото никоя нещеше да остане самичка През ноща почти не сме спали. Случи се обаче нещо наистина странно. По едно време през ноща се чу шум от коридорчето на стаята ни и с мойте приятелки веднага се сгушихме и 3-те на най-отдалеченото легло от врата... След преминаване на всеобщата паника се престрашихме да насникнем... кошчето ни за отпадъци се беше преместило Не вярвам в тези глупости, ама това с кошчето и до днес не мога да си го обясня, защото ние и трите си бяхме в стаята в този момент, а друг не можеше да влезе - вратата беше заключена...

Имаше една история че някакви деца в Ловеч викали дама Пика и след 3 дена едното било намерено през нощта след силен трясък обесено на абажура.......
и до ден днешен се повтаря тая глупост и да си призная не знам дали да вярвам точно в тая случка
иначе това с дама Пика се нарича черна магия
както и всики други призовавания на духове от Карти, книги, отвъдното и подобни...
Никога няма да се върна на онзи си детски акъл да ги викам
Колкото и луд да ви изглеждам това си е страшно....
като бяхме малки викахме Джокера от картите в тестето и тогава в мазите видях някаква зелена сянка и след като се разпищяха всички разбрах че не го виждам само аз...
тогава нарочно затворихме едно друго дете вътре и то пищеше като откачило
боже ако бях със сегашния си акъл там НИКОГА няма ше да направя подобно нещо

Във Вуду вярвате ли :lol:
не знам аз лично много се страхувам от подобни магии и вещици
Винаги съм си мислел че съществуват разни такива неща. А тия гледачки по телевизията естествено са шарлатанки...... близо е до акъла

ако някой има адекватно мнение :unsure:
Бррр настръхвам честно
Намерих този сайт със "снимки" на призраци !
http://www.religia.hit.bg/prizraci.htm

* Topic is 'И тази зима ще отмине. Но тази мършава земя. Не ще множи светото име. Не ще задиша звезден смях. Над кървавата шепа сняг коляното гнои превито. Той е хитър. Той е хидра, прорасла в змей хилядоглав...мадам.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя AIM Адрес Yahoo Messenger MSN Messenger
Петър Вълчанов

Местожителство: Варна
Потребителски групи: 
[ Психиатри ]

МнениеПуснато на: 30 Май 2006 10:38:34    Заглавие: Отговорете с цитат

Аз много често имах проблем с дама пика, но спрях халюциногените, захвърлих паркизана, намалих алкохола и добрата госпожа си замина.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя Yahoo Messenger
Sardonia

МнениеПуснато на: 20 Окт 2009 0:45:05    Заглавие: Отговорете с цитат

Ами всеки вярва в някаква степен... Деца на 5-6 години.... едва ли :) По-скоро са се нагълтали с хапчетата, които са намерили в шкафа в банята. Нали ги знаем американските майки...
Не мисля, че е само до суеверие. Хората вярват в свръхестественото за утешение (така де, предпочитам да вярвам в призраци, отколкото да се лекувам от шизофрения...)
А колкото до сенки, лица и прочее - това ми напомня за една от теориите за Лицето на Марс. Тя гласеше, че човешкият мозък е настроен така, че да разпознава лица във формите. С други думи - ако търсиш нещо, намираш го и там, където го няма.
Нормално е хората да се страхуват от измислени неща, защото не знаят как да се преборят с тях (виж, с вампирите е друго, тях вече знаем как да ги бием. Ама откакто се появи Едуард Кълън, отписахме слънчевата светлина...)
И аз вярвам в някаква степен и понякога се плаша нощем^^ (не че не дебна някой инкуб да ме посети XD)
Има някои хубави попадения, които са нещо като самотерапия - носим кръстове, талисмани и т.н. Тия дреболии ни успокояват. Поне мен.
Викала съм духове (по-скоро съм присъствала на викане на духове), обаче винаги са били "безопасни" духове. Няма да тръгна да викам Дамата^^ Но виж, Асото може и да го призова XD
И все пак, не спя с нож под възглавницата заради призраци, а заради живи хора. Май те са по-опасни :)
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Anonymous
Гост

МнениеПуснато на: 03 Мар 2018 14:24:51    Заглавие: Отговорете с цитат

Дама пика беше най-страшната история от детството ми :D
Върнете се в началото
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    psihologia.net Форуми -> ... и всичко останало Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Страница 1 от 1

Идете на:  
Можете да пускате нови теми
Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети